Snadné tipy na styling, které okamžitě dají vaši ložnici pocit útulnosti

I když si do ložnice chodíme jen zdřímnout, ještě to neznamená, že by tato místnost měla zůstat zanedbaná nebo upozaděná. Pokud chceme docílit kvalitního spánku, měla by tak působit i ložnice. Existuje pár jednoduchých triků, díky kterým bude váš budoár působit skutečně odpočinkově.

Zvyšte počet polštářů

Přidejte alespoň dva polštáře na každou stranu postele, aby váš prostor opticky nevypadal jako v prváku na koleji, ale jako opravdová ložnice. Je to jeden z nejjednodušších a nejlevnějších triků, jak zútulnit vaší ložnici.

Přidejte si na noční stolek odkládací stolek na drobnosti

Každou noc mnozí z nás odloží na svůj noční stolek krém na ruce, nabíječku na telefon a milion dalších bezdomoveckých věcí. Ačkoli se vám nedaří zabránit tomu, aby na váš stolek nepřistávaly podobné hlouposti, je dobré pořídit si odkládací stolek nebo krásný podnos, na který můžete tyto věci umístit.  

Stylizujte svou postel s další přikrývkou

Přikrývka v nohách postele je spolehlivý způsob, jak přinést různé textury a vzory na pozadí zbytku povlečení, a okamžitě dělá váš pokoj cítit více shromážděné a promyšleně složené v průběhu času. Nejlepší na tom je, že to můžete ospravedlnit i jako praktický nákup, protože je to skvělý způsob, jak si v noci udržet pohodlí, když je příliš teplo na peřinu. 

Zapojte do role jednoduché posezení

Pár malých otomanů nebo čalouněná lavice u nohou postele fungují stejně dobře jako plnohodnotná sedací souprava. Je to elegantní a praktický způsob, jak využít prostor, který se příliš často mění v mrtvý prostor. 

Zdvojnásobte noční osvětlení

Z hlediska osvětlení můžete střídat ambientní osvětlení a přímé osvětlení. Naprosto to navozuje atmosféru luxusního hotelu, a ve skutečnosti nemusíte utratit spoustu peněz. 

Čerstvé nebo umělé květiny jsou velmi užitečné

Květiny a rostliny v sobě mají své kouzlo. Až příště půjdete na procházku, doneste si čerstvé květiny, zapojte do role nějakou pokojovku nebo si klidně doneste i pár větví, které naaranžujete do stylové vázy. Dodatečná výška, barva a textura dodají vašemu nočnímu stolku více zajímavosti než jakýkoli špičkový dekorační doplněk. 

Foto: Pixabay Quang Le

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient