Dekorativní fontány pro dům a zahradu

Fontány jsou dnes nejen ozdobou parku, ale i domů. Dekorativní fontány se používají v designu velkých i malých bytů. Takové věci zpravidla přinášejí do interiéru nejen určitou atmosféru, ale jsou také docela uklidňujícím prostředkem. V blízkosti šumění vody je skvělé relaxovat a obecně trávit volný čas.

Klasifikace dekorativních fontán je rozděluje do dvou velkých skupin – pouliční a pokojové.

Dekorativní fontány, které jsou určeny k umístění do bytů a domů, mají zcela odlišné tvary, velikosti a účely.

Nejoblíbenější typy dekorativních fontán:

Stolní fontány

Tento typ dekorativních fontán je malých rozměrů. Pro design se používají přírodní materiály (dřevo, kameny, květiny), což umožňuje fontánu jednoduše začlenit do celkového stylu místnosti. Některé z modelů mohou mít speciální podsvícení, díky kterému bude voda vypadat jasnější a živější.

Nástěnné fontány

Tento typ fontány je umístěn na stěně a vypadá jako živý obraz. Na pozadí stavby může být zobrazena krajina, přes kterou se valí voda, stejně jako v přírodním prostředí.

Stropní fontány

Jak název napovídá, tento typ fontány se montuje na strop, vypadá jako kulatý lustr. Ze stropu teče voda do speciálního zařízení na podlaze. Vypadá to neobvykle a vyžaduje složitější instalaci, navíc takové potěšení není levné, protože je vytvořeno na zakázku s přizpůsobením k individuálním vlastnostem místnosti.

Venkovní fontány

Nejběžnější typ fontán. Můžete je umístit kdekoli na vaší zahradě nebo dvorku. Pouliční fontány budou vypadat luxusně, pokud budou zdobeny mramorem nebo kamenem. Dodatečné osvětlení také dodá fontáně neobvyklost, zejména v noci. Instalace venkovních fontán také není snadná, měli byste si přečíst návod a použít speciální vybavení. Cena venkovních fontán závisí zcela na jejich velikosti, konstrukčním materiálu a složitosti designu.

Ozdobné fontány se velmi rozšířily díky tomu, že vypadají velmi draze. Přítomnost dekorativní fontány je zpravidla důkazem prestiže a vysokého postavení.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient