Terasu si můžete postavit i sami

Vytvořit si na zahradě místo, kde si budete moci trochu odpočinout, případně se občas pobavit s přáteli, nemusí být náročné jak po technické, tak ani po finanční stránce. 

Je však pravda, že budete muset vybrat vhodný, a hlavně cenově dostupný materiál. Také se připravte na to, že většina práce zůstane na vás. Nicméně i cesta může být zároveň cílem a zdárné dokončení vlastního projektu často potěší více než výsledek samotný. Je potřeba myslet pozitivně.

Vhodné podloží

Základem venkovního posezení musí být jednoznačně terasa. Dá se postavit z mnoha druhů materiálů. Někdo dává přednost přírodnímu kameni, jiní zase nedají dopustit na betonovou dlažbu. Oba tyto materiály jsou pro venkovní použití bezpochyby vhodné. Jsou totiž extrémně odolné, nicméně chcete-li něco rustikálnějšího, raději dejte přednost dřevu.

Samozřejmě, že to se nemůže pyšnit takovou houževnatostí jako obě výše zmíněné suroviny, avšak po vizuální stránce na celé čáře vyhrává. Dřevo je navíc příjemné na dotek, což je rozdíl oproti chladnému kameni, potažmo betonu. Chcete-li chodit po terase naboso, jedná se o ideální surovinu.

Je potřeba mít správné nástroje

Stavba dřevěné terasy může vypadat složitě, nicméně pokud máte s podobnými projekty alespoň trochu zkušeností, případně budete mít po ruce dobré parťáky, neměli byste se příliš zapotit. Hodně pochopitelně záleží na rozměrech a také na svažitosti terénu.

Je-li pozemek až příliš z kopce, bude dobré použít k zarovnání plochy rektifikační terče. Také nakupte dostatečné množství distančních podložek, jinak se vám mezi spáry může dostat voda a dřevo tak bude náchylnější k hnilobě. K připevnění prken k hranolům, případně k rektifikačním terčům, samozřejmě použijte nerezové vruty

Aby byl konečný výsledek co nejlepší, je dobré nakupovat nářadí a další nezbytnosti u prověřeného výrobce, například v Gardina.cz, kde najdete vše potřebné za příznivou cenu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient