Tipy pro efektivní využití prostoru v malém bytě pro rodiny s dětmi

Byt s menším prostorem nemusí být nutně nevýhodou pro rodiny s dětmi. S trochou úprav můžete z méně prostorného bytu vyrobit útulné a pohodlné bydlení pro celou rodinu. V tomto článku vám přinášíme několik tipů, jak efektivně využít prostor v malém bytě pro rodiny s dětmi.

Stěny jako úložný prostor

Stěny mohou poskytnout mnoho úložného prostoru. Nainstalujte si police na stěny, kde můžete umístit knihy, květiny či dekorace, a můžete dále využít jejich prostor pro uskladnění hraček a dalšího zboží. Dále můžete nainstalovat sklopítky na stěny, kde mohou být uloženy například sportovní vybavení jako jsou lyže a snowboardy.

Vyberte multifunkční nábytek

Pokud hledáte nový nábytek, zvažte jeho multifunkčnost. Například postel by měla mít vlastní úložný prostor, takže můžete ušetřit prostor od šatní skříně. Dále stůl s vestavěným úložným prostorem pro papíry a jiné potřeby.

Každý prostor si najde svého majitele

Vytvořte pro děti speciální zónu. Tuto zónu lze vytvořit například v rohu obývacího pokoje, kde mohou děti hrát, kreslit a vytvářet. Použijte nízké stoly, koberce a polštáře, které zvyšují komfort a útulnost tohoto prostoru.

Použití sklopných nábytků

i když se vám zdá, že váš byt je naplněn do posledního milimetru, můžete vytvořit další úložné prostory pomocí sklopných nábytků. Například můžete nainstalovat stěnu skříní, která se dá sklopit a využít jako stůl nebo dát schovat s eber stěnu.

Minimalismus v čistotě

Každý byt má určité limity, co se týče věcí, které do něj můžete umístit. Pokud však budete držet množství věcí minimální, máte větší šanci udržet v bytě řád a prostor se tak bude jevit větší a prosvětlenější. Prodejte nebo darujte věci, které nepotřebujete, abyste vytvořili prostor pro věci, které jsou pro život s dětmi nutné.

BYDLENÍ

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient