Na co se připravit, když si zařizuji první byt?

Odchod od milovaných rodičů je záležitost, která dříve či později potká každého z nás. Ta doba přináší mnoho problémů a těžkostí. Jak se tedy na tuto dobu nejlépe připravit? A s čím vším musím dopředu počítat, aby mě nemohlo nic překvapit? 

City budou jako na houpačce

Vylétnutí z pomyslného ptačího hnízda není lehké hned v několika aspektech. Při odchodu ukápne nejedna slza a to nejen z naší strany, ale i ze strany našich rodičů. Připravit se musíte na to, že vzpomínky na prožité dětství a na krásné časy bezstarostnosti vám rozhodí z psychické rovnováhy udělají malou houpačku. Ale rozhodně pro starý dům netruchlete. Protože něco krásného sice končí, ale něco krásného vaším odchodem i začne. 

Peníze a zase jen peníze

I po materiální stránce se budete mít co ohánět. Protože peněz bude do začátku potřeba opravdu velice moc. Musíte počítat s tím, že musíte mít dostatek na kauci bytu. Ta se obvykle pohybuje mezi dvojnásobkem až trojnásobkem nájmu. Dále budete potřebovat další peníze pro realitku a na zaplacení nájmu. Většinou se nájem platí měsíc dopředu. A tímto vším vynakládání financi nekončí. Nakonec potřebujete i nějaký ten obnos na zakoupení alespoň těch nejvíce nezbytných věcí do bytu. Jako je například postel, nádobí, skříně a tak podobně. Takže suma sumárum je dobré mít stranou alespoň okolo 90000 Kč. 

Vše však vede ke krásnému konci

I přes všechny negativa a těžkosti odstěhování se od rodičů do vlastního bytu je velmi krásná věc. Člověk se stane samostatným, časem si byt vybaví ke své spokojenosti a časem v něm třeba i založí vlastní rodinu. Vlastní byt je prvním krokem k nezávislosti a krásným časům, které přináší dospělost. 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient