Máte malý byt? To není problém!

Mám v kuchyni tmu, nebo světlo nedosáhne k pracovní ploše

V dnešní době i na tuto otázku existuje celá řada řešení. Jednou z možností je umístění bodových LED zářivek na malé tužkové baterie (nemáte-li přívod elektrického proudu v dosahu). V balení se nachází 6 kusů samostatných světel včetně dálkového ovladače. Nechcete-li do zdi vrtat, tak ani nemusíte, jelikož na spodní části každého světla se nachází oboustranná páska, která drží opravdu pevně jak na hladkém, tak i na hrubém povrchu. Další možností je užití LED pásek, které je možné též napájet na tužkové baterky. Osobně mám obě alternativy vyzkoušeny. Jsou poměrně levné a vřele doporučuji. 

Mám malou kuchyňskou linku a větší množství vybavení se mi na ní nevejde

Jeden z nejčastějších problému, když potřebujete mít k dispozici větší množství vybavení a potravin v kuchyni, ale kuchyňská linka je příliš malá. Ano, i tomuto problému jsem čelil a mohu doporučit jednoduché „U“ podstavce. Co se týče materiálu, tak nejvíce se mi osvědčil tento skleněný podstavec, který je možný zatížit až 20 kg.

Další možností, co se týče podstavců, je dřevěný. Má jen jeden malý háček. Nachází-li se ve vlhkém prostředí (výpary, apod.), hrozí, že se Vám zkroutí. Lze tomu předcházet občasnou údržbou a čištěním, nebo v nejlepším případě odvádět vlhkost. Osobně doporučuji tento produkt, který se vyrábí ve více barvách. Další užitečnou radou by mohlo být toto: všechny drobné věci, jako jsou kráječe na vajíčka, vařečky, a podobně, ukládat do šuplíků, nebo umožnit volné zavěšení například nad kuchyňskou linkou na stěně (týká se to především pánviček), nebo, v případě nožů, pořídit si magnetický držák (lze pořídit do 300 korun). 

Nebojte se experimentovat, tyto možnosti nejsou vůbec drahé a přitom vám mohou tolik usnadnit život a ušetřit nemálo prostoru. Mnoho doplňků jste si jistě schopni vyrobit sami a nebo pořídit velmi levně. 

Foto: Pixabay Michal Jarmoluk

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient