Kam se podívat letos při vaší dovolené v Chorvatsku


Chorvatsko, země s bohatou historií, nádhernými plážemi a neopakovatelnými přírodními krásami, je ideálním místem pro objevování a relaxaci. Jeden z jeho nejznámějších pokladů, Plitvická jezera, je opravdovým přírodním divem, ale Chorvatsko nabízí mnohem více než jen tento nádherný národní park.

Začněme v Dubrovniku, známém také také coby „Perla Jadranu“. Toto malebné město, obehnáno mohutnými středověkými hradbami, jek kdybyste se procházeli v živém muzeum. Můžete se zde procházet po starobylých ulicích, navštívit historické památky jako je palác Sponza nebo se jednoduše oddávat kulinářským požitkům v některé z místních restaurací s výhledem na modravé moře.

TIP: Server Hrvaska – to je Dovolená Chorvatsko a dostupné apartmány Chorvatsko last minute.

Pokud se vydáte do Splitu, objevíte Diokleciánův palác, který je nejen historickým skvostem, ale také centrem moderního života. V tomto městě můžete prozkoumat starověké památky, užívat si atmosféru na živých promenádách a relaxovat na oblázkových plážích.

Pro milovníky vína a gastronomie je Istrijský poloostrov skutečným rájem. Zde najdete překrásná pobřežní města Pula a Rovinj, stejně jako malebné vesničky ve vnitrozemí s tradičními trhy a vinařstvími, kde můžete ochutnat místní produkty.

Ostrov Hvar je známý svým luxusním nočním životem, zatímco Korčula vás okouzlí svou klidnou atmosférou a půvabnými plážemi. Obě tyto destinace nabízejí nádherné možnosti pro koupání a slunění.

Nakonec, Záhřeb, s jeho živou kulturní scénou, muzei a kavárnami, je ideálním místem pro ty, kteří hledají kombinaci městského života a historických památek.

A samozřejmě, Plitvická jezera jsou tím pravým místem pro přírodní nadšence. Tento národní park je známý svými tyrkysovými jezery a majestátními vodopády, které tvoří dechberoucí přírodní scenerii.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient