Jak si usnadnit úklid domácnosti s dětmi

Úklid domácnosti je pro mnoho rodičů výzvou. Když se k tomu přidají děti, může to být ještě větší výzva. Nicméně, s několika triky a tipy, můžete úklid usnadnit a zároveň zapojit své děti.

Zapojte děti do úklidu

Raději než aby jste úklid řešili sami, zapojte děti do procesu. Například mohou sbírat hračky, utírat prach, vysávat, apod. Nejen, že to ušetří čas, ale i děti se naučí zodpovědnosti a spolupráci.

Připravte si organizační systém

Aby úklid neprobíhal každý den, napište si seznam věcí, které musíte udělat každý týden. Tím se zbavíte stresu a toho neustálého pocitu, že musíte úklid dokončit hned teď.

Uklízejte průběžně

Pokud uklízíte průběžně, mnohem snáze si zachováte čistou domácnost. Například, pokud hračky před spaním uložíte zpět na své místo, ráno nebude nic v cestě.

Použijte praktická řešení

Pokud například hračky nechtějí jít z ruky, zkuste použít koše nebo krabice, které si děti mohou snadno poskládat a hračky v ně uložit. Stejně tak, čistící pomůcky můžete uložit do koše, než je budete využívat.

Delegujte úkoly

Je důležité, abyste děti zahrnuli do úklidu doma, ale někdy se stane, že úkoly přerostou přes rámec, který zvládnou. Pokud jsou starší sourozenci, mohou pomoci s mladším sourozencem. Navíc, všechno co je uklizené společně, může značit více času pro rodinnou zábavu.

Vyhodnocujte průběžně

Pokud se věnujete úklidu průběžně, navíc k osvobození od stresu, tak dáváte šanci na pravidelné zhodnocení. Díky tomu poté vychytáte chyby a můžete upravit proces.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient