Jak doma udržet pořádek

Tuto otázku si klade opravdu velké množství nejen žen, ale také mnoho mužů. Uklidit není zase tak velký problém. Udržet ale domov stále uklizený, to není zase až tak jednoduché. Není nic horšího, než když přijde nečekaná návštěva a Vy máte v podstatě pár vteřin, maximálně minut na to, abyste domov alespoň trochu porovnali. A taky buďme upřímní, koho baví pokaždé gruntovat celý byt, či dům. Přitom existuje pár jednoduchých kroků, které nám pomohou udržet pořádek jednou pro vždy. Pojďme se na ně podívat.  

Ranní rutina  

Vaše ranní úklidová rutina zabere jen pár minut a dokáže opravdové zázraky. V první řadě pořádně vyvětrejte. Čerstvý vzduch je pro příjemný pocit velmi důležitý. Během větrání krásně proschnou peřiny a vy je poté rovnou ustelte. Po ranní hygieně opláchněte umyvadlo a přetřete zrcadlo, abyste se zbavili nechtěných kapek. Pokud odcházíte z domu poslední, můžete také zkontrolovat toaletu a případně ji umýt. Po snídani máte většinou jen pár talířků. Pokud nemáte myčku, rovnou je umyjte v ruce a ukliďte. V posledním kroku nezapomeňte uklidit pyžama, aby se neválelo po bytě oblečení. Díky 10 až 15 minutám odcházíte z bytu, který je připravený pro návštěvy.  

Pravidlo 10 minut  

Když přijdete z práce, nebo kdykoli máte čas, využijte pravidlo 10 minut a věnujte se deset minut úklidu. Můžete rychle vysát, uklidit hračky po dětech, porovnat věci, nebo třeba utřít kuchyňskou linku. Deset minut je krátká doba, ale nevěřili byste, co vše můžete za tu dobu stihnout.  

Večerní rutina  

Večer opláchněte vanu od nejrůznějších nečistot, ukliďte špinavé oblečení, které Vaši skřítci zanechali po bytě a můžete i porovnat dětské hračky. Než jdete spát, mějte uklizenou kuchyň. Umyjte nádobí (pokud máte myčku, je to ještě lepší), otřete kuchyňskou linku a varnou desku a utřete stůl od drobků.  

Samozřejmě, že i když budete dodržovat všechny tyto body, jednou za čas se většímu úklidu nevyhnete. Naštěstí už ale nebude ten velký úklid tak zdlouhavý a vy budete mít uklizeno a čisto opravdu každý den. Pravidlo deseti minut Vám taky Váš velký úklid dost urychlí. Vyzkoušejte a budete překvapeni, co vše můžete za deset minut stihnout.  

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient