Vyberte terasová prkna, která vám budou vyhovovat po praktické i estetické stránce

Pokud plánujete realizaci terasy, která dokonale propojí interiér s exteriérem, prvně je nezbytné vybrat vhodný materiál. Terasová prkna se totiž vyrábí z různých dřevin a materiálů, přičemž každá varianta má své přednosti i úskalí. V následujících řádcích se zaměříme na dva konkrétní druhy, a to na sibiřský modřín a WPC. 

Sibiřský modřín

Velice často se používá sibiřský modřín, což je dřevina, ze které se vyrábí i venkovní posezení, ale také terasová prkna. Žlutooranžový až hnědý odstín dodává terase estetický a přirozený vzhled. 

Sibiřský modřín je pryskyřičnaté dřevo pocházející z lesů severní Evropy. Modřínové terasy jsou proto ekologicky zodpovědnou volbou na rozdíl od exotických dřevin, jako je teak, který se dováží ze vzdálenějších oblastí. Sibiřský modřín je odolný, neboť je zvyklý na chlad a drsné podnebí, a představuje zajímavou alternativu k borovici. 

WPC terasová prkna

Další variantou jsou WPC terasová prkna, přičemž WPC je jedinečná kombinace plastu a dřeva. Kompozitní palubky se chlubí hned několika přednostmi. V první řadě jsou vysoce odolné, jelikož obsahují plast. Díky svému materiálu, směsi a povrchové úpravě zvládnou terasová prkna i náročné podmínky. WPC palubky neblednou a jen tak se nepoškrábou. Stejně tak neplesniví, nepraskají a nehnijí. 

Nároky na údržbu jsou minimální. Odpadají vám starosti s broušením, mořením a natírám. Zkrátka stačí vzít jen vodu a mýdlo, s čímž občas terasu přetřete. 

Velice často se používají při stavbě terasy svépomocí, protože jejich pokládka je jednoduchá a rychlá. 

Jestliže hledáte internetový obchod, odkud byste si objednali potřebný materiál na stavbu terasy, podívejte se do nabídky Gardina.cz. V sortimentu najdete i terče pod dlažbu, terasové skrutky, gumové podložky a další.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient