Minimalistický styl v zahradě: Jak na čisté linie a jednoduchost

Zahrada není jen místem setkávání rodiny, ale také prostředím, které může reflektovat váš osobní styl. Minimalistický styl se hodí pro ty, kteří touží po čistých liních a jednoduchosti v designu. Jak na to?

Použití rostlin

Základem minimalistické zahrady jsou jednoduché formy rostlin. Pokud vsadíte na několik druhů rostlin s jednoduchými tvary, pomůžete tak vyčistit celkový vzhled zahrady. Vhodné jsou například trávy nebo keře se zaoblenými tvary. To ovšem neznamená, že byste se měli vzdát květin. Sázet však můžete jen několik druhů v menším množství. Například jednoduché květy v jedné barvě vypadají mnohem lépe, než pestrobarevná směs.

Voda a kamenné prvky

Minimalistický styl může využívat i vodní prvky jako například fontánu nebo malou rybníček. Vždy se ale musíme držet pro následujícího pravidla – méně je někdy více. I když je vodní prvek hezký, neměl by být dominantním prvkem zahrady.

Stejně tak jako voda, mikce, pískovec nebo zhutněná stébla bambusu mohou být vynikajícími prvky minimalistické zahrady. Kamenné prvky mohou být dokážou dodat do minimalistické zahrady nejen textury, ale také zajímavější a neobyčejnější tvar.

Terasy a zahrada

Víc množství méně je častým požadavkem při zdobení zahrady, která se má stát prostorem k sezení, odpočinku nebo jinému využití. Nábytek dokáže udělat zázraky. Pokud se rozhodnete pro investici, zajistit si kvalitní kus a dokážete ho dobře harmonizovat, není to žádná malá investice. Minimalistickou zahradu zdobí nadčasové prvky, které například zahrnují vysoký stůl na víno, solární světla, dřevo jako materiál na nábytek a sada nohou.

Zahradní architektura

Nevýhodou minimalistických návrhů může být, že mají tendenci být suché, chladné a sterilní. Je tedy nutné více než kdy jindy, aby se hodilo každý materiál, každá rostlina nebo každý prvek. Proto se hodí maksimalizovat rozměry, aby byla zahrada stále viditelná a udělala se překvapivější.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient