Malování na kameny, co vše budete potřebovat?

Malovat se dá nejen na plátno, ale také na mnoho dalších materiálů. Příjemnou a milou zábavou je malování na kameny. Kreativitě se meze nekladou. Namalujte si na kamínek berušku, květiny nebo cokoliv, co třeba připomíná místo, kam jej položíte. Kamínek bude nenápadně ležet a čekat na nového majitele. 

Co je malování na kameny

Malování na kameny je čím dál víc populární zábava. Stačí jen sebrat ze země obyčejný šedý valounek a namalovat na něj různé vzory. Poté jej umístíte kamkoliv, kde si vyberete. Vzít si ho může kdokoliv a přenést jinam. Nejde o nějakou složitou hru, je to jen zábava pro radost lidí, kteří rádi malují a chtějí potěšit druhé. 

Své kamínky můžete ponechat venku jen tak nebo si napsat na zadní stranu své město, odkud pocházíte a na Facebooku pak sledovat, kam až kamínek doputoval. Ve skupinách „Kamínky“ nebo „Malujeme kamínky“ a další si lidé své kameny fotí a říkají si, kam až došly. 

Populární jsou mandaly, ptáci, zvířátka, květiny, různé abstraktní motivy, postavičky, domky, auta, rybky, stromy nebo také různé scenérie, které jsou propracované do detailu. Pustit se do malování kamenů může každý, kdo je trochu zručný. Nemusíte mít nějaké velké kreslířské nadání, stačí jednoduché motivy vypadající dobře. 

Čím malovat

Na malování na kameny vám stačí akrylové barvy, které jsou velmi výrazné, tak aby šel kamínek vidět. Aby se nesmyly, je potřeba je přelakovat. Můžete použít i vodou ředitelné barvy nebo tempery. Někteří lidé používají i laky na nehty. Pro lepší přesnost si pořiďte tenké štětečky nebo i speciální fixy na kamínky, kterými se vám budou dobře malovat drobné vzory. Použijte barvu a konturovací tužku pro větší efekt. Kreativnímu tvoření se meze nekladou.

Kde sehnat kamínky

Kamínek si můžete vzít jen tak ze země nebo také koupit v hobby obchodu. Je lepší vybírat si hladké oválné kamínky, na které se dobře nanáší barva. Nejlépe ploché. Perfektní kameny na malování najdete v okolí řek na kamenitých plážích. Nasbíráte si je i na dovolené. Dávejte však pozor na to, abyste nesebrali kameny v přírodní rezervaci, kde by měly být ponechány. 

Před malováním je pořádně umyjte a oškrabte hlínu. Poté nechte vyschnout, aby vám barva dobře přilnula. Motiv nemusíte nanášet na kámen ihned, můžete si jej předkreslit i tužkou, tak aby kresba byla perfektní. Po namalování kamínku a zafixování obrázku lakem už stačí jen vybrat vhodné místo, kde se bude vyjímat. 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient