Jak zvládnout let s dětmi?

Cesta k moři letadlem je sice zpravidla mnohem kratší než autem, nicméně musíte sdílet jeden prostor s mnoha lidmi. Rodiče mají proto už dopředu obavy, jak to udělat, aby jejich děti nerušily ostatní cestující. Máme pro vás několik tipů, jak let s dětmi zvládnout s úsměvem a bez stresu.

Svačinky a dobrůtky

Nabalte si opravdu velké množství dobrůtek, jako například ovoce, oříšky, případně i různé bonbónky, jejichž postupnou konzumací se děti na delší dobu zabaví, ale zároveň nenadělají příliš velký nepořádek. Nezapomeňte také na dostatek tekutin, pokud cestujete s malými dětmi, dovolí vám do letadla vzít také mnohem větší množství vody nebo třeba džusu.

Hračky s sebou

Může se vám zdát zbytečné balit na pár hodin hračky, hry a knížky. Nenechte se ale zmást a klidně dětem nabalte věci, s nimiž si hrají nejraději. Malou skládačku z lega, panenku Barbie s několika oblečky, Albi tužku s knížkami a přídavnými sluchátky, případně nějakou knihu, pracovní sešit či omalovánku s pastelkami.

Vhodné oblečení

Nepodceňujte také dobře zvolené oblečení. Nejvhodnější oblečení pro dívky do letadla jsou dlouhé legíny, tričko s krátkým rukávem a mikina. Chybět by neměly ani ponožky a případně i lehká deka, pokud se dítě rozhodne v klimatizovaném letadle spát. Oblečením pro chlapce můžou být pohodlné tepláky a tričko. 

Berte cestu jako skvělý společný čas

Ještě před cestou se nalaďte na klidnou vlnu a řekněte si, že teď máte jedinečný čas se několik hodin věnovat čistě svým ratolestem. Můžete si povídat, prohlížet fotky, zahrát společně hru nebo si číst. Díky takovému nastavení se z na první pohled nepříjemné cesty stane úžasný společný čas! Pokud jedete celá rodina, může si s každým dítětem chvíli hrát jeden rodič a poté se prostřídat.

I malé dítě se dá zabavit

Náročnější může být let s opravdu malými dětmi, ale i ty si můžou cestu užít. Pravidlem je, že byste měli připravit ještě více svačinek, a ještě větší množství hraček. Pokud se vám let podaří načasovat na dětský spánek, máte vyhráno!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient