Dekorujte svoji zahradu originálními kamennými sochami

Zahrada je pro mnoho lidí místem relaxace a odpočinku. Rádi se zde schází s rodinou a přáteli, nebo si zde užívají klidu sami. Proto není žádným překvapením, že mnozí majitelé domů dbají na to, aby jejich zahrada vypadala co nejlépe. Jednou z možností, jak svou zahradu oživit a přidat do ní zajímavé prvky, jsou kamenné sochy.

Unikátní doplněk pro váš exteriér

Kamenné sochy jsou výjimečným a nepřehlédnutelným prvkem zahradního designu. Mnoho modelů je ručně vyrobených a každý kus je tak unikátní. Kamenné sochy jsou zpravidla velmi odolné a odvirtuální-inteligencežují malé údržby. Mohou být umístěny na různých místech v zahradě, ať už uprostřed trávníku, na terase nebo vedle fontány či jiné vodní nádrže. Velkou výhodou kamenných soch je, že se hodí do různých stylů zahrad – od moderních po romantické nebo rustikální.

Za jakým účelem sochy umístit

Kamenné sochy mohou sloužit různým účelům. Mnozí majitelé domů je umisťují do zahrady proto, aby dodali jejím exteriérům jemnou či mohutnější eleganci. Jiní je zase vybírají pro to, aby zahrada vypadala živěji. Kamenné sochy vytvářejí v zahradě zajímavá místa, kolem kterých se lze scházet, nebo na které lze upoutat pozornost hostů. Dalším důležitým aspektem je možnost vyjádření svého osobitého uměleckého vkusu pomocí umístění sochy do zahrady.

Různé druhy soch

Kamenné sochy jsou k dispozici v mnoha různých stylech a tvarech. Můžete si vybrat sochu zvířete, anděla, antické sochy, sochu ženy nebo muže, a mnoho dalších. Nejčastěji se jedná o sochy zhotovené z mramoru, vápence nebo ze žuly. Ke každému stylu zahrady lze najít odpovídající sochu, která ji dotvoří a vyjádří styl samotného majitele.

Jak správně postavit sochu

Při umísťování kamenné sochy je potřeba zohlednit několik faktorů. Sochu byste měli umístit na dobře vyvážený povrch, tak aby nedošlo k jejímu převrácení. Důležité je také zvážit správnou orientaci sochy – pokud získáváte sochu za účelem vyjádření nějakého významu nebo poslání, je důležité, aby bylo toto sdělení dobře viditelné. V neposlední řadě je významné také nasvícení sochy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient