Co je toile design? 5 nadčasových nápadů na výzdobu, které představují klasický vzor

Složité vzory stylu toile, které se staly populárním ve Francii na konci 18. století, okouzlují i dnes. A o čem toile je?

Toile je klasický vzor s bohatou historií. Tkaniny s pastorálními výjevy a exotickými krajinami se proslavily s pomocí Marie Antoinetty a rychle se staly symbolem postavení, který se rozšířil po celé Evropě a koloniální Americe. 

Inspirace francouzskými zámky se těžko zapře

Tyto tištěné vzory dosáhly svého největšího rozkvětu před několika staletími, ale s nástupem grandmillennial a cottagecore estetiky je toile opět v módě. Ve své podstatě je toile uklidňující nadčasovou volbou pro tapety, ložní prádlo, závěsy, čalouněný nábytek a další.

Potáhněte stěny a nábytek stejným vzorem

Snad nejklasičtějším použitím toile je použití stejného vzoru na stěnách i nábytku. Vyzkoušejte tento nápad na zdobení toile v ložnicích nebo koupelnách a zahalte prostor do útulného pohodlí. Aby celoplošný toile nepůsobil tak ohromujícím dojmem, zvolte vzor s jemnějšími tóny, které ustupují do pozadí a pro vyváženost do něj zakomponujte jednobarevné odstíny.

Přijměte dvoubarevnou paletu

Toile tradičně obsahuje pouze dvě barvy. Jednu světlou a jednu tmavou. Tuto kombinaci použijte jako základ barevného schématu a opakujte tyto dva odstíny po celé místnosti, abyste dosáhli soudržného, uklidňujícího efektu. Použijte různé odstíny jednotlivých barev, abyste dodali hloubku, a pro zajímavost zapojte různé materiály a textury.

Přimíchejte další vzory

Pro větší údernost vrstvěte toile se sekundárním vzorem ve stejných barvách. Protože toile obvykle zobrazuje plynulé výjevy inspirované přírodou, využijte kontrast s grafickým vzorem, který obsahuje geometrické tvary jako je šachovnice, pruhy nebo kostkovaný vzor. Zvolte si jeden vzor jako hlavní a druhý použijte jako akcent.

Spojte vzory toile v opačných barevných schématech

Nejběžnější jsou toile vzory, které obsahují barevné vzory na bílém pozadí, ale najdete i varianty s bílou scénou a tmavším pozadím. Hledejte vzory toile s podobnými vzory, ale s obráceným barevným schématem a zkombinujte obě varianty v jedné místnosti.

Vybírejte vysoce kontrastní barvy

Dejte vyniknout vybranému vzoru tím, že zvolíte paletu s ostrým tonálním kontrastem. Například tmavá barva na světlém pozadí nebo naopak vynikne více než vzor, který obsahuje pouze jemné tóny. 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient